Vitamiinid, mis töötavad su naha heaks

Kuidas saavutada kaunilt särav jume? Vitamiinid on selles osas ühed peategelased. Kosmeetik Katrin Spiegelberg räägib, millised neist on seotud just naha ja hea väljanägemisega.

Cvitamiin ehk askorbiinhape

C-vitamiin on antioksüdantide antioksüdant. Toiduga saadud C-vitamiinist tarvitatakse enamus organismis sees ja vaid väike osa sellest suunatakse organismist naha seisundi säilitamiseks. Lisaks vähendavad C-vitamiini kontsentratsiooni nahas ka erinevad stressorid, näiteks UV-kiirgus. Seega peaks päikeselisemal hooajal või soojamaareisil viibides tarbima rohkem C-vitamiini, mis kaitseb lisaks ka teisi antioksüdante (E- ja A-vitamiine).

Kuna hapnik ja valgus lammutavad C-vitamiini koheselt, siis kasutatakse hooldustoodetes stabiliseeritud C-vitamiini (naatriumaskorbüülfosfaat), mis on palju vastupidavam ja imendub nahka paremini. C-vitamiin kaitseb nahka ja naha kudesid, eriti rakumembraane, püüdes kinni vabad radikaalid ning takistades nende tekkimist, millest tuleneb ka selle vananemisvastane toime. Toimides koensüümina, on see asendamatu kollageeni ehitaja ning aitab ühtlasi kaasa naha uuenemisele.