Vananemisvastane juuksehooldus: MIS ja KELLELE?

Sa ei lähe magama enne, kui oled kasutanud silmakreemi ning turgutanud nahka seerumiga? Suurepärane! Kuid kas reastades vannitoa riiulil kõiki neid vananemist peatavaid purgikesi mõtled ka oma kiharate peale?
tekst: KRISTIINA VIRT / fotod: SHUTTERSTOCK

Loodad, et juuksed ei allu looduse jõule? Samas aastatega ei muutu need tugevamaks, kohevamaks ega ka paksemaks … Vastupidi, igapäevaselt kuumtöötluse ja viimistlusvahendite all kannatavad juuksesalgud jäävad järjest kurnatumalt peast rippuma, näidates kogu välimusega, et elu on oi kui raske. Mida teha, et säilitada juuste elastsus ja hoidvus veel pikaks ajaks ning muuta need taas elujõuliseks? Ilukaupluste suurim müügihitt on šampoonid ja palsamid kirjaga „anti-age”. Mida see tähendab ja kellele need mõeldud on?

Tegemist on juuste vananemisprotsesse aeglustavate toodetega, mis võitlevad liigkuivuse ja karvade murdumise vastu ehk teisisõnu muredega, mis teatud vanuses kõiki puudutavad. Ei, need ei soodusta järjest aeglustuvat juuksekasvu ega peida ära juurde tekkivaid halle karvakesi. Nende ülesandeks on taastada juuksekarvade läiget ja tihedust.

Anti-age juuksetooted niisutavad ja toidavad peanahka tugevamalt kui tavalised šampoonid, sest vanusega läheb nahk järjest kuivemaks, täpselt nii nagu ka näol ja kehal. Tulemusena muutuvad juuksekarvad õhemaks ja nõrgemaks.