Valentina Ljaš julgustab jumestamist proovima

Meigikunstiga pealehakkamiseks piisab sõbrannast-katsejänesest ja paarist lihtsamast tootest, arvab Valentina. Jumestuskonkurssidel auhinnatud ja tunnustatud kunstnik vastab Iluguru küsimusele.

Fotod: Shutterstock, Galina Deinega

Millal avastasid enda jaoks meigimaailma?

Meigimaailmaga sain tuttavaks juustemaailma kaudu, kui olin soengumodelliks ühele alustavale juuksurile.  Me osalesime mitmel rahvusvahelisel võistlusel ning nõnda ma õppisin tundma ilumaailma seestpoolt. Selliselt avastasin endas huvi jumestamise vastu ning läksin meigikursustele. Paralleelselt õppisin elektroenergeetikat ülikoolis, hiljem lõpetasin magistritaseme.
Kus said algõppe ja kuidas oled end täiendanud?

Meigi baaskursused ma läbisin Lana Vallo Meigikoolis.  Kuu aega hiljem peale lõpetamist võtsin osa Ilusõnumi raames korraldatavatest meigivõistlustest, kus saavutasin teise koha. Sellele järgnes palju praktikat ning poodiumikohad rahvusvahelistel meigivõistlustel. Võistlustel osalemine andis mulle juurde enesekindlust, tahtejõudu ning kogemust. Edasi olen täiendanud ja siiamaani täiendan ennast erinevate tuntud jumestajate meisterklassides.
Millised on sinu kõige suuremad saavutused meigimaailmas?