VÄLDI KORTSUSID SILMADE ALL: 8 viga, mida sa silmameigi eemaldamisel teed

Jõuad õhtul väsinuna koju ja soovid kiirelt meigi eemaldada, et rutem voodisse uinuma minna. Kui sa seda aga õigesti ei tee, siis kahjustab see silmade ümbruses olevat nahka. Silma ümbruses olev nahk on väga õrn ja tundlik ning seepärast tuleb sellega eriti hoolikas olla.
Toimetas: Keit Laisaar
Foto: Shutterstock

Tõenäoliselt teed sa silmameigi eemaldamisel neid vigu:

 

#1 Sa hõõrud liiga kõvasti

Kui teed seda liiga tugevalt, on tulemuseks punased ja ärritunud silmaalused, mis põhjustab ketendust ja kuivust. Selleks, et seda vältida, tee vatipadjad silmameigi eemaldajaga kokku ja hoia neid silmadel, Seejärel tõmba kerge liigutusega vatipadjad suunaga allaüle silmade.

 

#2 Kasutad näopuhastajat silmadel

Silmaümbrus on selle jaoks liiga tundlik ja seal on õhem nahk. See nahk on nagu beebinahk ja sellega tuleb õrnalt ümber käia. Näiteks osad meigieemalduvahud on silmade ümbruses oleva naha jaoks liiga kuivatavad. Hea alternatiiv on silmameigi eemaldamise salvrätikud, kus juba õige kogus vahendit peal.

 

#3 Sa teed vatipadjaga edasi-tagasi liigutust

Vatipadjaga edasi-tagasi liigutust tehes ärritab see nahka ja võib ripsmeid koos juurtega välja tõmmata. Selle asemel proovi nii, et liigud õrnade tõmmetega silma sisenurgast väljapoole. Seejärel mine tagasi silma sisenurka ja tõmba kergelt allapoole suunavate liigutustega veelkord üle ripsmete. Ja ära kunagi nühi vatipadjaga silmade alt. Kui sa eemaldad ripsemeigi õigesti, siis ei ole vaja eraldi alumistelt ripsmetelt meiki eemaldada, vaid see tuleb maha juba alguses. Vatipadjaga lahtiste silmadega silmade alt meiki eemaldades, võivad vatikiud silma sattuda ja seda ärritada.

 

#4 Kasutad silmameigieemaldajat pärast näopuhastajat

Kuigi õli ja vee kombo on parim, et eemaldada silmadelt mustuse, siis mõned eemaldajad võivad siiski teatud jääke maha jätta. Seepärast tulekski kõigepealt võtta maha silmameik ja seejärel puhastada kogu ülejäänud nägu, mitte vastupidi.