EI SUUDA ŠOKOLAADIST ÄRA ÖELDA? Need nipid aitavad!

Šokolaad sisaldab antioksüdante, parandab tuju ning alandab vererõhku. Kõlab nagu võiks ainult sellest toitudagi! Kuid ole ettevaatlik – šokolaadiga liialdamine võib sulle hoopis tõsist kahju teha.

Mis juhtub siis kui lõpetada järsult šokolaadi söömine?

Kui sa oled harjunud regulaarselt šokolaadi sööma ning lõpetad järsult selle söömise, siis su keha märkab ja reageerib samamoodi, kui siis, kui jäetakse päeva pealt maha suitsetamine või alkoholi joomine. Kui sa aga soovid šokolaadivõõrutust teha, siis pead arvestama, et oled alguses ärritunud, unine ja sul võib ka pea valutada.

Šokolaadisõltuvusega võideldes peame tegelikult tegelema kahte sorti sõltuvusega – hormonaalne sõltuvuses suhkrust, mis stimuleerib hea enesetunde hormoonid dopamiini ja serotomiini, ning harjumuse sõltuvus süüa näiteks pärast soolast midagi magusat.

Sõltuvusest vabanemiseks läheb aega kaks nädalat. Pärast seda võid endale preemiana nädalalõppudel kolm tükikest tumedat šokolaadi lubada, kuna šokolaadi ei tasuks kindlasti mitte oma menüüst välja jätta. Süües regulaarselt tükikese tumedat šokolaadi, mis sisaldab antioksüdante, proteiini ja vajalikke mineraalaineid, vähendab see südamehaiguste ja vähi riski. Samuti sisaldab šokolaad aineid, mis meie tuju rõõmsaks teevad.