Kvaliteetne uni on kindlasti üks ilusa, värske ja särava naha saladus. Selleks, et iluuni aga veelgi kvaliteetsemaks muuta, kasuta öökreemi, sest see teeb tööd sinu ilu ja nooruse nimel samal ajal, kui sina magad.

Öökreemide kohta jagab infot kosmeetik Kriss Kukk.

 

Öösel, kui me magame, teevad meie naharakud kõige enam tööd. Seega just une ajal on nahk palju vastuvõtlikum ning kreemi toimeained toimivad magades tõhusamalt. Kõige intensiivsemalt taastuvad rakud kella 1 ja 3 vahel öösel. Siinkohal tulevadki mängu öökreemid, millel on seetõttu ääretult oluline roll meie naha nooruse ja sära säilitamisel. Need aitavad kaasa ka naha niisutamisele ja toitmisele ning stimuleerivad selle loomulikke paranemisprotsesse. Lisaks tõuseb magades keha temperatuur ning soojem nahk imab rohkem niiskust. Seepärast tulekski anda nahale öökreemiga elujõudu: toitaineid, vitamiine, vedelikku.

 

Kuid miks ei sobi tavaline päevakreem, mida hommikul kasutad enam õhtuks? Lihtsalt seetõttu, et öökreemid on toitvamad ja sisaldavad rohkem toimeaineid. Kui päevakreemide ülesanne on naha niisutamine, päikese eest kaitsmine ja vabade radikaalidega võitlemine, siis öökreemi kohustuseks on vananemisilmingute ennetamine, naha taastamine ja parandamine ning kollageeni tootmine.

 

Kasuta kreemi õigesti!

Parimate tulemuste saavutamiseks on soovituslik kanda öökreem nahale pool tundi enne magamaminekut. Kasuta viie täpi tehnikat ehk siis pane sõrmega veidi kreemi otsaette, ninale, lõuale ja mõlemale põsele. Määri kreem näole ringjate liigutustega suunaga alt ülespoole. Väldi aga silmade ümbrust, kuna seal on nahk õhuke ning öökreemid selle jaoks liiga paksud. Ära unusta ka kaela, kuna seal on vananemisilmingud kõige rutem näha.

 

Parimad koostisosad

Väga tähtis on valida oma nahale õigete toimeainetega öökreem. Parimateks aktiivaineteks on näiteks retinoolid ja retinoidid ehk kortsusid siluvad ja naha tekstuuri ühtlasemaks muutvad A-vitamiini derivaadid. Tegemist on tõelise kullaga vananemisvastaste toimeainete seas. Kuna need aga deaktiveeruvad päikse toimel, siis nende toimeaine on eriti tõhus just öösel, kui me pimedas toas magame. Ka peptiidid on öökreemides aukohal. Määrides neid valke oma nahale, stimuleerime me uute rakkude ja kollageeni (ehk valgu, mis muudab naha elastsemaks ja tugevamaks) tootmist. C-vitamiingi toimib öökreemides suurepäraselt. Tegemist on võimsa antioksüdandiga – kandes C-vitamiini näole ööseks, aitab see võidelda vabade radikaalide põhjustatud kahjustustega ning soodustab uute rakkude ja kollageeni tekkimist.

 

Silmakreemide tähtsus

Lisaks näokreemile võiksid kasutada hommikuti ja õhtuti ka erinevat silmakreemi. Päeva alguses eelista antioksüdantidega rikastatud varianti, mis kaitseb silmade ümbrust vabade radikaalide eest. Hommikuti võid valida ka jahutava efektiga silmakreemi, mis vähendab silmade paistetust ja leevendab tumedaid silmaaluseid. Õhtul vali aga toitvam silmakreem, mis niisutaks sügavuti. See võiks sisaldada kortsusid siluvaid ja pinguldavaid aktiivaineid nagu peptiidid ja antioksüdandid. Kuigi öine silmakreem peaks olema toitvam, ei tohiks see olla liialt raske ega sisaldada mineraalõlisid ja vaseliini, mis tekitavad nahale kiletaolise kihi ega lase sel hingata. Samuti võiks vältida parfüüme sisaldavaid kreeme, mis võivad silmi ärritada ja vesiseks muuta.

 

Öömaskid vs öökreemid

Öömask on kreemiga sarnane toode, mida jäetakse näole kogu ööks ning pestakse hommikul veega maha. See on sügavniisutava toimega ja ei sisalda nahka ärritavaid toimeaineid. Paljud öömaskid sisaldavad antioksüdante, tänu millele on nahk hommikul särav ja värske. Öömaskid erinevad -kreemidest aga põhiliselt selle poolest, et nende koostisest leiad veelgi intensiivsemalt niisutavaid ja vananemisvastaseid koostisosasid, mis tulevad toime ka väga kuiva ja ärritunud nahaga. Soovitatav on kasutada öömaske korra-kaks nädalas.

 

Ära kahjusta nahka magades!

Niisiis nahk uuendab ja parandab end just öösel. Kuid sellegi poolest võib seda magades hoopis kahjustada. Üheks ohuks on see, et magad nägu padja sisse tugevalt surudes, laskmata sel hingata, mis võib mõjutada oksüdantsiooniprotsessi. Teiseks on aga padjapüürile kinnitunud bakterid ja surnud naharakud. Need kogunevad sinna eriti ruttu juhul, kui lähed voodisse enne eelnevalt pesemata ning unustad voodipesu nädalateks vahetamata. On täiesti loomulik, et öö jooksul koguneb mustus taas pooridesse ja hommikul teretabki sind peeglist ninaotsast vastu vaatav punane mädapunn. Tegelikult loob öökreem n-ö kaitsebarjääri naha ja mustuse vahele, kuid oma ilu nimel võiksid end harjutada magada selili, mis aitab ära hoida ka kortsude ja tursete teket ning lisaks mõjub väga hästi seljale.

Näonaha jaoks on parim siidist padjapüür, kuna see ei ima endasse näorasu nii nagu teeb seda puuvill. Maga piisavalt. Kui sa ei anna oma nahale öösel aega rahulikult puhata ja värskenduda, muutub see tuhmiks ja elujõuetuks. Samuti tasub temperatuur magamistoas viia pigem jahedamaks – liiga soe tuba kiirendab naha vananemist.

 

Öökreemi tuleks hakata kasutama 20-ndates aastates. Kuid loomulikult peaksid 20-aastaste ja 40-aastaste naiste öökreemid olema erinevad.

 

20+

Vali kreem, mis sisaldaks looduslikke koostisosasid nagu aaloe, mesi ja eeterlikud õlid.

 

30+

Eelista kreemi, mis sisaldaks aktiivaineid nagu aminohapped, keramiidid, retinool ja teised antioksüdandid.

 

40+

Investeeri kreemi, mis sisaldab peptiide, sojaekstrakti ja vitamiine.

 

50+

Oluline on valida sügavniisutav kreem, mis oleks mõeldud vananevale nahale.

 


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised