Toitumisest ja trennist Merilin Taimrega (aka Paljas Porgand)

„Vot sellel Palja Porgandi blogijal on ideaalne keha,” ütles mu sõbranna, kui parasjagu jõusaalis ellipsi peal hingeldades arutasime, kuidas end motiveerida trenni tegema. „Vaatan tema pilte ja tahan ka selliseks saada!” Nõustun täielikult, aga kas sellise ideaalse keha taga on head geenid, raske töö ja enese piitsutamine või suur kirg spordi ja toidutegemise vastu?
Toimetas: Keit Laisaar
Fotod: Tarmo Lukk, Kaarel Antonov

Merilin Taimre on Paljasporgand.ee nimelise trenni- ja toitumisblogi eestvedaja. Spordiga on ta olnud sina peal juba lapsest saadik. Ja proovinud läbi vist kõik trennid, mis maamuna peal üldse olemas on. Merilin on tegelenud tantsimisega, korvpalliga, mänginud tennist, võrkpalli, sulgpalli, olnud lummatud rulluisutamisest ja kasvanud üles rühmatrennide tulises rütmis. Alles hiljem, pärast pikka katsetusperioodi, leidis Merilin tee oma tõelise kire, jõusaalini.

 

Kui aktiivne ja sportlik on neiu alati olnud, siis tee tervisliku toitumiseni oli seevastu käänuline. Puberteedieas kuulis Merilin oma tollaeaegse poisssõbra suust koleda kommentaari, et plika käed olevad pildil suuremad kui tema armsama omad. Tegelikult ei mõelnud poiss oma ütlemisega midagi halba, kuid noore neiu jaoks sai see saatuslikuks. Valimatust sõnast sai alguse enese näljutamine, ületreenimine ning 57 kilo kaaluvast tervest tütarlapsest sai 43kilone inimvare. „Ma olin end nii maatasa tümitanud, et soovisin leida tee täieliku paranemiseni ja teadsin, et see saab sündida vaid tervisliku eluviisi kaudu. Mõistsin, kui oluline on toitumine meie tervisele. Ning sealt saigi alguse minu armastus ja huvi tervisliku toitumise vastu,” meenutab Merilin.