Tiina Talumees esitles muinasjutulist kollektsiooni “Pööriöö”

Eile astusid Kultuurikatlas lavale müstilised muinasjutuolendid, kes tõid ootava moepublikuni Eesti ühe armastatuima moelooja uue kõrgmoekollektsiooni.
Fotod: Tiit Mõtus

Tiina Talumehe sügistalvises autorikollektsioonis “Pööriöö” kohtusid elegantne viktoriaanlikkus moodsas võtmes, looduse müstika ja kuupaistelegendid.

Looduse võimsuse ja salapära lugu jutustas ka kollektsiooni värvigamma, kus pööriöö pimedusest sai koidukuma ja sellest omakorda helendav päev. Pikad glamuursed mustad õhtukleidid, mis mängisid sulnilt läbipaistvuse ja kaetuse teemaga, läksid üle päikesetõusu puuderroosadeks, beežideks ja kullahelki tüllkleitideks, enne kui taganesid jäälilledena kiirgavate valgete pruutkleitide silmipimestava sära ees.

“Tänan südamest kõiki, kes meid eile oma kohalolekuga austasid, tänu teile oli see õhtu eriline. Ootame kõiki moestuudiosse külla tänasele salongiõhtule ja muidugi ka edaspidi, et endale uuest kollektsioonist algavaks pühadehooajaks üks unustamatu kleit valida,” rääkis Tiina Talumees.

Materjalidest kohtas kollektsioonis Itaalia päritolu kõrgkvaliteetseid kangaid: õhkõrna pitsi ja täpilist tülli, moodsat vormi hoidvat jacquard-kangast, peenvilla jm. Kaunite detailidena tõusid esile stiliseeritud botaanilised ornamendid, romantiline plisseer, delikaatsed pärltikandid ja helklevad litrid.