TERMAALNE NÄOVESI: Tõeline ilupäästja, mis võiks olla iga naise käekotis

Kuidas valida?

Lähtuvalt mineraalide suhtele tootes ja meie nahas, klassifitseeritakse termaalveesid hüpo-, iso- ja hüpertoonilisteks. Isotoonilised termaalveed sisaldavad kuni 1 grammi soola liitri kohta, mis on madalam kui inimese nahas. Sellised veed on mõeldud eelkõige tundliku naha hooldamiseks ning neid võib pihustada isegi haavadele (näiteks pärast jalgade raseerimist). Isotoonilised termaalveed on kõige universaalsemad ja sobivad absoluutselt kõigile. Hüpertoonilistes termaalveedes leidub juba rohkem mineraale, kui loomulikult nahas, need on tugevama mõjuga ning sobivad eriti hästi just rasuse ja paksema nahaga inimestele. Lisaks naha värskendamisele, võtavad need maha paistetusi (näiteks pärast päikesepõletust).

Sulfaat- ja naatriumvesinikkarbonaadiga termaalveed on aga kõige populaarsemad, nende koostisest leiad rohkelt seleeni, kaaliumit ja kaltsiumit. Kui aga murettekitavaks kohaks on sooja ilmaga kiiresti läikima lööv nägu, proovi naatriumi, väävli ja tsingi sisaldusega näospreisid, mis teevad rasuse ja probleemse nahaga imesid, kuid kipuvad kuiva ja tundlikku nahka veelgi enam kuivatama ning võivad tekitada ebameeldiva tunde.

Räni sisaldavad termaalveed tugevdavad ja matistavad nahka ning annavad meigile püsivust. Kõige universaalsem, normaalsele ja kombineeritud nahale sobilik, on naatriumi ja kaaliumiga termaalveed. Need komponendid tunned ära soolase maitse järgi, kui sprei pihustamisel huultele satub.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised