SUVISED PROTSEDUURID JALGADELE

Enne kui oma varbad rannaliiva pistad, tuleks jalgu veidi pikast saapaperioodist turgutada. Häid nippe jagab Beauty Factory looja Tatjana Skorkina.

Kui jalgade tervislik seisund on üle vaadatud, võib keskenduda pediküürile ja jalgade välimusele. Soovituslikult võiks vähemalt korra enne sandaalihooaega käia professionaali juures ja oma jalad korda teha. Ning selleks sobib suurepäraselt klassikaline pediküürihooldus. Kui jalad on aga väga kuivad ja lõhenenud, siis Tatjana sõnul sellest ei piisa: „Sel juhul soovitan sügavamat hooldust, näiteks spaapediküüri protseduuri. See on tugevama niisutava toimega ning parandab ka vereringet jalgades.”

Varbaküüsi lakkides oled kindlasti märganud, et seal kipub lakk kauem peal püsima kui sõrmeküüntel. „See on nii seepärast, et varvaste küüneplaat on üldiselt inimestel paksem. Ning mida paksem on inimese küüneplaat, seda kauem lakk peal püsib. Tavaliselt peab küünelakk seal vastu kuni üks kuu. Kui jätta lakk varbaküüntele veelgi kauemaks, siis tegelikult sellest midagi väga halba ei juhtu. Siiski tuleks arvestada asjaoluga, et küünelaki pigment hakkab pika aja peale küüneplaadi sisse imbuma ning laki eemaldamisel ei näe jalad enam kuigi hoolitsetud välja. Seega soovitan alati kasutada aluslakki ning samuti ka pealislakki, selleks et tulemus võimalikult kaua ilus püsiks,” räägib Tatjana.