SUVISED PROTSEDUURID JALGADELE

Enne kui oma varbad rannaliiva pistad, tuleks jalgu veidi pikast saapaperioodist turgutada. Häid nippe jagab Beauty Factory looja Tatjana Skorkina.
tekst: KEIT LAISAAR / fotod: SHUTTERSTOCK

Alustada võiks sellest, et vaadata üle varvaste üldine seisund. Tatjana Skorkina toob välja, et levinuimateks probleemideks pärast pikka kinnise jalanõu perioodi võivad olla sissekasvanud küüned ja küüneseen.

Sissekasvanud küüneosa puhul tuleks pediküüri ajal ettevaatlikult nurgaviiliga sissekasvanud küüneosa eemaldada. Kui kasvades küüs taas sisse lõikub, tuleks sama protseduuri korrata. Sissekasvanud küünte puhul on oluline kanda ka mugavaid jalanõusid, mis edaspidi aitaks küünel paremini kasvada. Kuid põhjuse allikaks võib olla ka liigne kehakaal, seega kaalust allavõtmine võib probleemi lahendada. Kui see aga ajaga ei möödu, siis tuleks panna küünele klamber peale,” soovitab Tatjana ja samuti paneb südamele värsketele emadele: „Alates lapse esimesest elukuust tuleks tal küüsi lõigata ümara asemel kandilise kujuga. Nii saate ennetada sissekasvanud küünte probleemi.”

Murekohaks pärast pikka talveperioodi võib olla ka küüneseen. Sellest vabanemine sõltub, millises staadiumis küüneseen parasjagu on. Bakterite jaoks on soodsaim kasvukeskkond märg, soe ja pime. Seega kui tuvastad endal küüneseene, siis tuleks jalad hoida kuivad ning osta apteegist küüneseene vastane ravim,” soovitab Tatjana. Üks levinumaid kohti, kus küüneseen saadakse on spaad ja ujulad, seepärast soovitab ekspert enne ja pärast sellistesse kohtadesse minekut kasutada antiseptikut.