SOOVID PIKKI JA KOHEVAID JUUKSEID? Trihholoogia ehk karvateadus tuleb appi!

Iga naise unistus on pikad ja kohevad kiharad. Kahjuks aga ei ole kõiki selliste geenidega õnnistatud. Mida teha siis, kui sinu juuksed on juba nii õnnetus olukorras, et mitte miski enam ei aita? Käisime külas trihholoog Pireti Feofanovilt, kes tutvustas meile levinumaid probleeme ja ravi ka kõige jonnakamale peanahale.
Toimetas: Helena Feofanov
Foto: Shutterstock

Mis on trihholoogia?

Trihholoogia tuleneb kreeka keelest ja tähendab otsetõlkes karvateadust (trico + logy). Trihholoogia on keskendunud kõigele, mis on seotud juuste bioloogiaga: sünd, kasv, areng, muutused. Peamiselt on trihholoogiat arendatud Itaalias ja Inglismaal.

Eesmärk on leida peanahal tasakaal ja selle hoidmine õigete vahenditega ja meetoditega. Esimesed trihholoogilised tooted olid pärit Itaaliast juba 50-ndate aastate lõpust.  Eestis on trihholoogia alates aastast 2007.

 

Trihholoogia sobib inimestele, kellel on:

  • juuksed halvas seisus (töödeldud, värvitud, liigselt räsitud, ei läigi ja on haprad)
  • probleeme peanahaga: liigne rasu, kõõm, peanaha sügelus, juuste välja langemine, kiilasus
  • tõsised peanaha probleemid: psoriaas, seboroiline dermatiit

Kõiki neid probleeme ei saa täielikult välja ravida, kuid nende probleemidega tegeledes ja õigeid tooteid kasutades võib leevendada sümptomeid.

Trihholoogi juurde võivad minna ka tavalised inimesed, kes soovivad näha, kas nende peanahk on korras ja kas nende poolt kasutatavad tooted pesevad pea ka tegelikult puhtaks.

Kõige levinum probleem on nii kuiv kui ka rasune kõõm.
Naistel esineb kõige rohkem juuste väljalangemist, peanaha sügelust ja tundlikust.

Juuste tervis ja -ilu saab alguse peanahast. Juuste- ja peanahauuring annab täieliku ülevaate peanaha ja juuste olukorrast. Trihholoogiakeskustes töötavad spetsialistid koos mikroskoopiliste kaameratega, mis suurendab peanahka 200-400 korda. Tänu sellele on võimalik hinnata peanaha olukorda ja vastavalt sellele koostada raviplaan.