SÖÖ ROHKEM ŠOKOLAADI: 5 põhjust, miks see su tervisele hädavajalik on

Me oleme kõik harjunud mõtteviisiga, et šokolaad teeb tervisele rohkem halba kui head. Kuid tegelikult see pole nii. Meil on sulle häid põhjuseid, miks peaksid rohkem šokolaadi sööma!
Tõlkis: Annika Randmann
Foto: Shutterstock

#1 Šokolaad sisaldab rohkem antioksüdante kui õun

Ühes grammis tumedas šokolaadis on suurem hulk antioksüdante kui õuntes, mustas tees ja punases veinis. Antioksüdandid annavad organismile lisakaitset ja on kehale väga kasulikud. Kakao sees olevad antioksüdandid aitavad vananemisega kaasnevate kortsude vastu ja aitavad vähendada riski haigestuda näiteks Alzheimerisse.

 

#2 Šokolaad aitab vähendada stressi

Kui tunned ennast närvilisena ja stressis, siis parim viis enda maha rahustamiseks on süüa šokolaadi. Tuginedes 2009. aastal tehtud eksperimendile, kus stressis inimestel paluti süüa ära 40g šokolaadi iga päev mitu nädalat. Pärast seda eksperimenti oli inimestel stressihormoon kortisool tase vähenenud. Tuleb välja, et šokolaad sisaldab mitmeid bioaktiivseid ühendeid, mis suurendavad rahuolu tunnet.

 

#3 Šokolaad tõstab libiidot

Kuigi uuringud näitavad, et libiido tõstmiseks on vaja süüa suures hulgas šokolaadi, et märgata erinevust, siis šokolaad sisaldab fenüületüülamiini ja isegi väikesed kogused šokolaadi aitavad tõsta libiidot.