JALAD VÄSINUD? Need nipid aitavad!

Jalgades asub 25% meie lihastest – seega võib öelda, et tegemist on ühe kõige tähtsama kehaosaga. Neid lihaseid kasutatakse palju – 50 aasta vanuseks on inimene keskmiselt kõndinud 1 200 000 kilomeetrit. Oma jalgade eest tuleb aga ka osata hoolitseda.
Toimetas: Keit Laisaar
Foto: Shutterstock

#1 Jalad surevad ära

MIS TOIMUB? Jalgades ei käi veri ringi. Tihti võivad seda põhjustada ebasobivad jalanõud.
KUIDAS SEDA PARANDADA? Vaata, ega su jalanõud liiga väikesed ei ole või paelad liiga kõvasti kinni? Näiteks tosse kandes peab su näpp jala ja paelade vahele mahtuma. Seejärel võta välja oma jalanõu sisetald ja astu palja jalaga selle peale. Kui su jalg on kuskilt äärest üle, siis on need jalanõud liiga kitsad sulle.
ENNETUSPLAAN: Jalanõusid valides (eriti trennitosse) mine neid proovima pärast trenni, kuna siis on jalg kõige suurem. Iga jalanõu, mida sa proovid, peaks olema 1,5 sentimeetrit suurem kui su jalg. Kõnni jalanõuga poes ringi ja vaata, kas need on mugavad.

#2 Sääremarjad on pinges

MIS TOIMUB? Need kontsakingad, millega tööl käid, võivad selles süüdi olla. Kui sa kannad kontsakingasid, siis sinu sääremarja lihased lühenevad põhjustades sellega mitmeid probleeme. Süüdi võivad olla ka jõusaaliharjutused, mille tegemiseks pead päkkadel olema.