SIIRI LUGU: Piisas vaid ühest päikesepõletusest, et mu nägu alatiseks rikkuda

See sai alguse tavalisest päikesepõletusest, kuid lõppes eluaegse nahakahjustusega. Ja see võib juhtuda igaühega ...
Foto: Shutterstock

Tegelikult kui ma ajas tagasi mõtlen, siis minu näonahk ei ole kunagi suuri muutusi sallinud. Kui ma keskkoolis veel käisin, siis oli hästi popp olla megapruun. Christina Aguilera, Jessica Simpson ja Paris Hilton on tol ajal popid ning igal punase vaiba üritusel nägid nad välja väga pruunid (või õigemini oranžid). Mu sõbrannad käisid mitu korda nädalas solaariumis. Mina mitte, kuna ema oli mulle koguaeg öelnud, et päevitamine muudab kiirelt vanaks ja tekitab kortse.

 

Ka hiljem ei ole minust päevitajat saanud. Mul on vannitoariiulill mitu päikesekaitsekreemi, suvel kannan alati kübarat ning reisidel loen pigem raamatut päikesevarju all.

Umbes kaks aastat tagasi jäime aga sõbrannaga tema hoovis liialt kaua päikesekätte lobisema ning tulemusega oli punane nahk. Kuid ma ei ütleks, et see oli midagi väga märkimisväärset – mõnikord tuleb ikka kõigil ette, et päike naha veidi punaseks muudab. Ja tookord ei tundunud asi üldse nii hull. Mu nägu oli veidi punane ja kuum ning kergelt sügeles. Ja näol oli tobe prillide rant.

 

Koju minnes, määrisin kohe peale aaloekreemi, õhtul niisutasin toitva seerumiga nägu. Kuna mul hakkas ka nahka kooruma, siis hoidsin oma sõrmed eemal, et ei hakkaks nahatükke ära tirima. Kuid põletus ei läinud ikka ära …