SEE, MILLAL OMA KEHA KOORIDA, ON VÄGA TÄHTIS! Lisatud 5 soovitust

Kehakoorimine võib rutiinse tegevusena olla üpriski tüütu, kuid tegelikult on see oluline protseduur, mille iga naine võiks lisada oma regulaarsete ilurituaalide hulka. Kui tavaliselt ollakse harjunud koorima näopiirkonda, siis tegelikult vajab koorimist terve keha. Eriti veel seetõttu, kuna inimese kehalt eemalduvad surnud naharakud kiiremini kui näonahalt.
Foto: Shutterstock

Surnud naharakke eemaldamata ummistuvad poorid, niiskus ei pääse sügavamatesse kihtidesse ning moodustuvad karedad nahakihid. Samuti aitab kehakoorimine nahka ette valmistada ka mitmeteks iluprotseduurideks ning leevendada päikesepõletusest tingitud kahjustusi. Dove brändijuht Marit Soha jagab kasulikke soovitusi, millal on keha koorimisest kõige rohkem kasu.

 

Enne spreipäevitust

Koorides oma keha päev enne spreipäevitust aitab see saavutada loomulikuma tulemuse. Surnud naharakkude mahakoorimine aitab ennetada päevituse ebaühtlust. Kuivemates kohtades võib päevitus jääda ebaloomulikult tume. Mida puhtam on nahk, seda kauem püsib päevitus.

 

Enne vahatamist või raseerimist

Naha koorimine enne vahatamist või raseerimist aitab karvu tõsta, mis lihtsustab nende eemaldamist. Samuti aitab koorimine vältida sissekasvanud karvade teket, mida tekitavad surnud naharakud.