Ripsmed kauniks seerumiga

Veel mõni aeg tagasi oli elu lihtne –kõik teadsid, et ripsmed teeb kenaks ja tugevaks riitsinusõli. Paljud kasutavad seda siiani ja on väga rahul, teised aga vajavad midagi enamat...

Toimeaine, mis selles seerumis ripsmed kasvama paneb, on bimatoprost (prostaglandini analoog). Paljud ripsmeseerumid, mida saab osta ilma retseptita ja mis tõesti ka töötavad, sisaldavad sellele ainele molekulaarse ehituse poolest sarnast ainet. Näiteks meie turul väga populaarse Maxeylashi üheks põhikomponendiks, mis pikendab ripsmete loomulikku eluiga, ongi analoogne koostisosa (Isopropyl Dihydro Noralfaprostal). Peale selle on sisalduses veel ripsmeid tugevdav biotiin (vitamiin B7), niiskust ja elastsust andev hüaluroonhape ning lipiidid, mis toidavad ripsmeid ning mille kasutamise järel muutuvad need pikemaks, tihedamaks, tumedamaks ja lopsakamaks.

Riskid

Kuid tänu sellele imeliseks osutunud ainele, mida leiti glaukoomi ravimist, omistatakse seerumitele ka mitmesuguseid hoiatavaid kõrvalmõjusid nagu ärritus ja punetus. Oponendid on püüdnud rõhuda ka äärmuslikele kõrvalnähtudele nagu silmavärvi muutus ja silmaümbruse naha sinakaks muutumine, kuid seni on see suures osas jäänud hoiatuseks. Iga tootja on huvitatud oma toote edust ning seega võib kindel olla, et korrektsete toodete puhul on need riskid maandatud. Negatiivne reklaam on tugevam kui mis tahes edukas kampaania. Muidugi kehtib ka seerumite puhul vana tõde, et kui kasutamisega kaasnevad ebameeldivused, siis tuleb selle katsetamine lõpetada. Toode lihtsalt ei sobi.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised