REISIBLOGI: Kuidas me Eestis olles juba farmitöö saime ja ulmelised reisikindlustushinnad

Nagu öeldud, on meie esimeseks sihtpunktiks Brisbane. Esialgu oli meil plaan minna eestlaste poolt äärmiselt armastatud Perthi. Otsus muuta oma sihtlinna sündis erinevate juba Austraalias elavate tagasiside põhjal ning väga praktilisel kaalutlusel: kuna soovime näha kindlasti ka teisi Austraalia suurlinnu (näiteks Sydney’t, Canberrat, Melbourne’i ja Cairnsi).

Võime nüüd lennukile astuda palju rahulikuma südame ja suurema kindlustundega, kuna teame, et umbes oktoobri alguses algab meil farmitöö teraviljafarmis. Täpset ametipositsiooni ning asukohta me veel ei tea, kuid saame Mairoga samasse firmasse tööle ja farm asub Queenslandis või New South Walesis. Töökohta vahendab Agri Labour Australia. Meil toimus hiljuti Skype’i vahendusel töövestlus nende Austraaliapoolse esindajaga. Kuna Austraalias on eestlased pea samatihe nähtus kui kängurud, siis oli neil tööle võetud eestlasest tööjõu värbaja. Nii hea tunne oli rääkida rahvuskaaslasega ja oma keeles, see andis kindlustunnet, et teeme õiget asja ja meid oodatakse.
Selleks, et Austraalia farmitööks valmistuda, käisime ennast proovile panemas minu tädi ja onu tomati-kurgi ja lilletaimede kasvanduses. See andis meile väärtusliku ettekujutluse eesolevast ja saime oma farmi CV-desse peibutava täienduse.

 

img_3333