Püsimeigi eemaldamine on protsess, mitte protseduur

Ääretult populaarne iluteenus – püsimeik – on muutnud paljude naiste elud lihtsamaks ja muretumaks. Mida aga teha, kui saavutatud tulemus ei vasta ootustele ning pigmenti soovitakse näolt igaveseks kustutada või mõningad „parandused“ sisse viia?

Tekst: Piret Kesküla (artikkel ilmus ajakirjas IG sügis 2014)
Foto Shutterstock

Püsimeigiteemalisi nõuandeid ja soovitusi jagab Iluguru lugejatega taaskord tunnustatud spetsialist, Eesti Kosmeetikute Liidu juhatuse liige, ülevenemaalise püsimeigispetsialistide ühendusse OSED kuuluv ja Tattoo College Bioteki (Moskva) rahvusvahelise diplomi omanik, kosmeetik Piret Kesküla.

Kui teile on tehtud ebakvaliteetne püsimeik, tuleks enne selle eemaldamist anda nahale protseduurist taastumiseks üks kuu aega, olenemata sellest, kas püsimeiki hakatakse eemaldama laseri või mõne selleks ettenähtud ainega. Miks? Kuna meie naharakud uuenevad pidevalt ja naha taastumiseks kulub neli nädalat ehk üks kalendrikuu, ei ole lühema aja möödudes veel nahk protseduurist täielikult toibunud ning selle töötlemisega kaasneb suur oht tekitada nahale arme või keloide (liigliha – toim). See puudutab nii olemasoleva püsimeigi korrigeerimist kui ka osalist eemaldamist.

Kindlasti tuleks alles hoida koopiat kliendilepingust, mida sõlmitakse kliendi ja püsimeigi teostaja vahel, tutvuda erinevate püsimeigi eemaldamise võimalustega, konsulteerida protseduuri läbiviivate spetsialistidega ja valida omale sobivaim eemaldamise viis.