10 näopuhastuse kuldreeglit, mida iga naine järgima peaks

Kõik teevad seda, kuid peame tunnistama, et paljud siiski valesti. Kuidas ja millega puhastada rasust või kuiva nahka – küsisime nõu kosmeetikutelt.

#4 Mõjusad komponendid tagavad tõhusama tulemuse. Üldiselt ei sisalda ilupoodides müügil olevad tooted allergeene ega ärrita nahka. Kui aga sinu nahk on probleemne, eelista märksa tõhusamaid profisarja kosmeetikume. Sisaldades mitmeid nahamuresid leevendavaid aktiivkomponente, näiteks salitsüülhapet, retinooli, peptiide ja C-vitamiini, suudavad need nahaga tõelisi imesid teha. Samas ülitundlikule ja ärritunud nahale on need koostisosad vastunäidustatud, sest kiirendavad rakkude ainevahetust ning võivad süvendada põletikulisi protsesse. Seetõttu on eriti oluline, et enne, kui ühe või teise toote heaks otsustad, peaksid nõu kosmeetikuga.

#5 Näonahka tuleb puhastada kaks korda päevas. Olenemata nahatüübist. Ka juhul, kui hommikul tundub, et see on absoluutselt puhas. Mõned arvavad, et näo pesemisel mängib olulist rolli vesi ning kasutavad antud eesmärgiks allika- või mineraalvett. Tegelikult ei ole see sugugi vajalik, sest nii lühikese aja jooksul ei jõua kasulikud ained nahka imenduda. Seevastu tuleb öö jooksul nahapinnale kogunenud mustusega kõige paremini toime täiesti tavaline kraanivesi. Lõplik verdikt – ära mõtle üle.