10 nippi, kuidas küünelakk kauema peal püsiks

Vaata mida teha, et küünte lakkimine oleks lihtsam ja tulemus ilusam.
Foto: Shutterstock

#1 Kasuta alati aluslakki

Kas oled märganud, et kui lakid küüned punaseks või tumedaks ilma aluslakki kasutamata, siis muutub küüneplaat laki all kollaseks. See on tingitud sellest, et lakis olev värvipigment reageerib sinu küüneplaadiga. Ja siinkohal ongi abiks aluslakk, mis kaitseb küüsi ja aitab maniküüril kauem värskena püsida. Sisuliselt toimibki läbipaistev aluslakk vahelülina küüne ja värvilise laki vahel, säästes loomulikku küünt ja pikendades tulemuse püsivust.

LISANIPP! Kiirel ajal kasuta küünetugevdajat, mis on saadaval ka mõnusalt kreemjates toonides. See annab küüntele meeldiva varjundi ning sisaldab küüneplaati tugevdavaid ja taastavaid komponente.

HOIATUS! Ära kasuta pealislakki aluslaki asemel või vastupidi. Aluslakil ei ole sellist läiget, mis on pealislakil ning pealislakil omakorda ei ole aluslakile iseloomulikku haarduvust.

#2 Kasuta vana huuleläike aplikaatorit

Tead ju küll, kui küüsi lakkides värv üle ääre läheb. Siis ongi hea mugav selle mahavõtmiseks nahal kasutada vana huuleläike aplikaatoriosa. Kasta see korraks lakieemaldajasse ja seejärel pühi ära üle ääre läinud küünelakk.

HOIATUS! Ära kasuta vigade parandamiseks vatitikke – nende karvane äär võib värske lakkiga kokku puutudes veel rohkem kahju tekitada.