Parfüümiga kaalust alla? Vabalt!

Loomulikult ei asenda parfüüm valke, vitamiine ega mineraale, kuid lisaks tuju ja enesehinnangu tõstmisele, aitab see isegi kaalust alla võtta. Uskumatu? Uurime asja lähemalt...

Kuidas lõhnadieet tegelikult toimib? Kõik on väga lihtne – kui lühiajaline toidulõhna tundmine tekitab näljatunnet, siis kontsentreeritud toidulõhn, mida tunned pikema aja vältel, tekitab hoopis täiskõhutunde. Mitmed koduperenaised väidavad, et veetes õhtu pliidi ees, ei taha nad enam kuigi palju süüa.
Loomulikult ei saa lõhnadieet asendada tegelikku söögikorda, kuid teaduslikult on tõestatud, et soe (loe: aromaatne) toit täidab kõhtu kiiremini kui külm. Näiteks väike ports hautatud juurvilju ja kana täidab paremini kõhtu kui keskmine ports külma kartulisalatit (ja on ka madalama kalorisisaldusega!)

Millised aroomid aitavad kaalust alla võtta? Nendeks on isu taltsutavad ja seedimisprotsesse kiirendavad: orhidee, tsitruseliste (eriti greibi), pipra, peterselli ja tilli, lisaks lavendli, roosi, piparmündi, aniisi, teelehtede ning vanilli, banaani ja õuna lõhnanoodid.