Oliiviõli – sobib nii salatisse kui näole?

Viimastel aastatel on taas tulnud moodi naha hooldamine õlidega. Kuigi õliga naha puhastamine viitab sageli segule, mis koosneb näiteks kastoorõlist, oliiviõlist, jojobaõlist ja viinamarja seemne õlist, on siiski ka hulk inimesi, kes kasutavad selleks otstarbeks puhtalt oliiviõli.

Kõige suurema kahju võib aga nahale teha see, et kasutakse „valet“ oliiviõli. Naha puhastamiseks sobib ainult külmpressitud oliiviõli (extra virgin olive oil), see tähendab, et õli on saadud esimese pressimise tulemusena.

Aga isegi see pole alati täiesti ohutu. New Yorker artiklist selgus, et  vähem kui 40% USA-s müüdavatest oliiviõlidest vastab nõuetele, mis tähendab, et alati jääb võimalus soetada endale just selline õli, mis võib põhjustada nahaärritust või ummista poore (New Yorker).

Kokkuvõtteks

Oliiviõli sobib naha puhastamiseks, sest tal on võime lahustada  naha pinnal olevat rasu, meiki jms. Kui kasutada puhast külmpressitud oliiviõli võib see nahale mõjuda igati kasulikult. Samas ei tohi unustada, et tegemist ei ole täiesti ohutu tootega ning alati on soovitav valida mõni toode, mille koostises on ka oliivõli, kui ise enda peal katseid tegema hakata.