Õige kammimine tagab terved ja säravad juuksed

Sul tuleb peast palju juukseid ära. Su kiharad on elutud ja täis staatilist elektrit. Vahetad välja oma šampooni, viimistlusvahendid ja hakkad vitamiine sööma. Kuid sulle tundub, et tulemust ikka ei ole. Võib-olla on viga hoopis su kammimistehnikas. Mis seal ikka nii keerulist olla saab, küsid sa. Loe läbi need punktid ja saa teada!
Foto: Shutterstock

#1 Vali hoolikalt juukseharja

Ebasobiva kammi või harjaga võid juuksed täiesti ära rikkuda. Kui sinu juuksed kipuvad kergelt pusasse minema, siis ei tasuks valida metssea karvadest harja. Selle asemel sobib sulle paremini lai silikonotstega hari. Tegelikult sobib viimane peaaegu kõigile juuksetüüpidele. See masseerib peanahka, harjased ei paikne liiga tihedalt ja seega ei kisu liialt juukseid. Mida harvemad on piid, seda vähem kahjustavad need juukse soomuskihti.

Kui valid omale poes või salongis kammi, siis jälgi, et piid ei oleks katsudes ebameeldivad. Need ei tohiks olla väga teravad ja ääred peaksid olema ümarad. See on vajalik selleks, et piid juustesse kinni ei jääks ega peanahka kahjustaks.

NIPP: Föönitamisel tasub kasutada just hõredat harja, sest siis pääseb õhk piide vahelt paremini läbi.