Mille järgi valida juuksehoolduse tooteid?

Kas teadsid, et šampooni, palsami, maski ja muude hooldustoodete valikust sõltub ka sinu üldine peanaha ja juuste tervis ning väljanägemine?

Erilist tähelepanu toodete valikul peavad pöörama atoopilise ehk kuiva nahaga inimesed, sest selle olukorraga kaasnevad tihti ka allergiad koostisainete suhtes. Atoopikutele vale šampooni määramine võib lõppeda tõsiste löövete ja põletikukolletega, mistõttu tuleks alati valida leebe ja nahasobralik toode. Paljud juuksepesuks mõeldud vahendid sisaldavad lõhna- ja värvaineid, mistõttu võib atoopilisel nahal tekkida sügelus, kõõm või koguni nahapõletik. Võimaluse korral tuleks atoopikutel eelistada õrnema koostisega – orgaanilisi või parabeenivabu tooteid. Orgaanilistel toodetel ei ole sees üleliigset ärritavat keemiat ning tugevaid lõhnaaineid, mis õrnale nahale võivad mitte sobida. Kui on tunne, et pea hakkab šampoonist sügelema või tekib koom, tuleks hooldustooted koheselt välja vahetada.

Šampoonivalik on oluliselt laiem inimestel, kes ei pea muretsema ebameeldivate peanahaprobleemide pärast. Õnnelikud on need, kelle peanahk on terve, puhas ning ei vaja erihooldust. Sellises olukorras on valik tehtud eriti lihtsaks, sest kasutada võib kõike, mis süda ihkab. Tasakaalus peanahaga inimesed ei pea tingimata valima šampooni naha järgi ning võivad rahus arvestada rohkem oma juuste olukorraga. Kui juuksed on lokkis, võib valida lokilisele struktuurile mõeldud tooted, et kaitsta ja hoida juukseid voimalikult palju. Värvitud juustele sobivad ideaalselt värvikaitsega juuksehooldusvahendid. Eriti tähtis on kasutada värvikaitsega tooteid punakatel, oranžikatel ja lillakatel toonidel, mis kaotavad kiiresti oma algse sära.