JUMESTAJA HELENA BLOGI: Välismaal jumestajaks õppimine

Tihtipeale küsitakse minult, et “mida sa siis tegelikult seal Inglismaal teed”? Sellele on ausal töeldes väga keeruline vastata, sest inimene, kelle jaoks make-up tähendab vaid poelettidel saadaval olevaid huulepulki ja lauvärve, ei saakski aru, miks seda siis ometigi 4 aastat õppida on vaja!?

Pärast üldharidust, rõhuga kunsti ja disaini peal, otsustasin kolida Inglismaale, et kogeda veidi teistmoodi elu ning õppida ühes maailma parimas kunstiülikoolis. Valisin kursuse nimega Make-Up for Media&Performance. Ausalt öeldes ei olnud ma kunagi suur meikimisfänn, aga see kursus kujutas endast midagi, mis oli mulle nii tundmatu ja huvitav, poleks isegi arvanud, et grimmeerimine midagi nii keerulist ja lahedat tähendab.

 

Jumestamine on samal ajal nii kunstiline kui ka tehniline oskus ning see sobib mulle ideaalselt! Räägin siis täpsemalt sellest, mida selline kursus endast kujutab. Peale üldise grimmeerimiskoolituse, mida saab ka Eestis õppida, teeme me meigiga kõike, mida näete filmiekraanil, teatris või ajakirjades. Alates parukate tegemisest kuni meditsiiniliste efektide, organite koopiate ja ulmetegelasteni. Minu õppejõud on näiteks loonud kõik grimmiefektid “Sõrmuste Isandate” filmidele kääbikutest kuni koletiste ja kolmandate tegelaste loomiseni.