ILUIME: L’Orèal kasvatab oma laborites nahka

L' Oréal teeb koostööd start-up firmaga Organovo, et luua 3D prinditud nahakudet. See protsess viib kosmeetikatööstuse uuele tasemele ning on uus ja parem alternatiiv loomade peal testimisele.

Kosmeetikafirma kasutab üht osa nahanäidistest, et testida vananemisvastaseid tooteid ning ülejäänud osa müüdakse teistele ilu- ja farmaatsiafirmadele.

Brändi partnerlus Organovoga tähendab seda, et ‘uus nahk’ on vaid 3D tehnoloogiaga printimise kaugusel, mis võimaldab L’ Oréalil oma senist nahakudede kasvatamisprotsessi oluliselt kiirendada ning viia kosmeetikatööstus uuele tasemele.

Hetkel on kõik veel testimisjärgus aga kui toode tuleb turule, saab kosmeetikafirma ainuõiguse kasutada nahanäidiseid kosmeetikatööstuses. Organovo saab õigused müüa kudet farmaatsiatööstusele – retseptiravimite ja toksiidide testimiseks ning samuti ka tulevasteks oraganisiireteks.

Hetkel on L’Oréal tõeline innovaator, kes kasutab sellist tehnoloogiat kosmeetikatööstuses ning see on kindlasti läbimurre ilumaailmas, samuti oleks kasvatatud nahakude alternatiiv ka loomade peal testimisele.