LISATUD GALERII: Eesti moedisain võlus Washingtoni publikut

Washingtoni moenädala International Couture Collections Show raames 25. septembril lavale jõudnud moeetendus “EFBA presents: The Best of Estonian Fashion Design” tõi lavale ligi 80 komplekti Eesti moedisaini ühtse stiliseeritud terviketendusena. Esimest korda oli maailma moelaval koos nii arvukalt Eesti disaini paremikku kuuluvaid brände. Show võeti moepubliku poolt hästi vastu, lavale kummardama tulnud disaineritele aplodeeriti seistes.

Washingtoni moenädala (DCFW) etenduses sai näha Reet Ausi, Montoni, Ivo Nikkolo, Baltmani, Ülle Pohjanheimo, Oksana Tanditi, Tiina Talumehe ja Riina Põldroosi moeloomingut, valdavalt SS’17 kollektsioone, aga ka disainerite ajatut klassikat. Kauneid rõivakomplekte täiendasid Stella Soomlaisi, Kadri Kruusi ja Piret Loogi efektsed nahkkotid,  Elmet Treieri moodsad puidust arvutikotid, Framed by Karl trendikad puidust prilliraamid, Uncle Paul stiilsed urbanistlikud jalatsid ning Birgit Skolimowski ja Tanel Veenre ainulaadsed disainerehted.  Etendusele lõi spetsiaalse muusika Aleksandr Zedeljov aka Faershtein.

 

„Lisaks etenduse edule olime ka Washingtoni moenädala avaürituse kõige külastatavam ning sealse meedia ja blogijate poolt üks kajastatavamaid väljapanekuid. Oluline on see, et disainerid said kindluse, et meie disainile on turgu nii USAs kui Euroopas, kujunes esialgne arusaam USA turust ning tehti ka esimesed reaalsed müügi- ja koostöökontakid,“ rääkisid etenduse eest vastutanud moelooja ja etenduse stilist Oksana Tandit ning moekommunikatsiooniekspert Evelin Ojamets Estonian Fashion Brands Associationist.  Oksana on ka üks moeloojatest, kellel kohapeal toimus juba esimene ärikohtumine Washingtoni butiikide sisseostjatega.