LAHKUMINEK SELJATAGA? Loe, kuidas eksist üle saada!

Kui suhe läbi saab, siis võib see põhjustada palju südamevalu. Mõned saavad sellest aga kiiremini ja kergemini üle kui teised. Kui tunned, et sina oled inimene, kellel läheb suhtest üle saamiseks kauem aega, siis tea, et sa pole ainuke.
Toimetas: Keit Laisaar
Foto: Shutterstock

On mitmeid viise, mis aitavad kurbusetundest kiiremini üle saada ja positiivsemaid mõtteid tuua.

#1 Pea meeles, et ajalimiiti ei ole

Tuleb silmas pidada, et üle saamiseks ei ole mingit kindlat ajalimiiti. Igal inimesel on see erinev – see võib võtta mõnel nädalaid, mõnel aastaid. Aeg küll parandab haavad, aga aja mõiste on igal ühel erinev.

#2 Ära karda oma tundeid välja elada

Sageli kardetakse negatiivseid emotsioone välja näidata. Kuid on täiesti normaale tunda end kurva ja vihasena. Tegelikult peabki kõik tunded läbi elama – eitamine, viha, süü, depressioon, meeleheide, valelootus ja kõik muu, mis sinna vahele jääb. Vahel arvad, et oled sellest juba üle saanud, kuid siis tulevad need tunded uue ringiga tagasi. Kuid ära hoia neid tagasi – neid läbi elades ja endast välja elades saad sa kiiremini üle suhtest.

#3 Eemalda eks sotsiaalmeediast ja telefonikontaktidest

Kui sa sotsiaalmeedias oma eksi pilte näed, siis võib sulle selle kaudu tunduda, et tema on oma eluga nii kergelt ja kiirelt edasi läinud. Kuid see ei anna sulle aega ja ruumi oma tunnetega toime tulla. Kui tunned, et on raske kellestki üle saada, siis eemalda ta oma sotsiaalmeediast ja telefonikontaktidest.

#4 Armasta ennast

Kui süda on murdunud, siis on lihtne end süüdistada ja arvata, et sa polnud piisavalt hea selle suhte või oma kaaslase jaoks. Kuid pea meeles, et sinu väärtus ei sõltu teisest inimesest ega suhtest. Sa oled eraldiseisev inimene ja suhtest üle saamise kõige tähtsam samm ongi ennast armastada.