Küüned tervise kõverpeeglis

Inimorganism on tervik – pealaest jalatallani. Sealjuures väga tark tervik, mistõttu probleem keha ühes piirkonnas võib väljenduda sootuks mujal.

Tsingi defitsiit on kerge tekkima suukaudsete rasestumisvastaste vahendite kasutamise, kohvi ja alkoholiga liialdamise või dieedi korral. Pikaajalise tsingipuudusega võivad kaasneda juuste väljalangemine, suurenenud vastuvõtlikkus erinevatele infektsioonhaigustele, haavade aeglane paranemine, aga ka kõhulahtisus või nägemishäired, mistõttu tuleks olukorda tähelepannelikkusega suhtuda ning vaegust võimalikult kiiresti vähendada.

Tuleb tähele panna, et tsingipuuduse (ja ka üleväsimuse või juhusliku haiguse tagajärjel) tekivad valged täpid või laigud korraga mitmele küünele. Lisaks mineraali puudusele tekitavad valgeid laike tihti erinevad välised traumad. Trauma korral ilmub valge täpp vaid sellele küünele, mis otseselt viga sai. Küüne kasvades võib jälgida täpi kasvu vaba serva suunas. Kui täppe küüne kasvades juurde ei teki, on probleem selleks korraks lahenenud; kui valgete laikude ilmumine aga jätkub, võib üldiseks tervisekontrolliks pöörduda oma perearsti poole.

PROBLEEM NR 2: KÜÜNEPLAAT ON MUUTUNUD KOLLASEKS

Kui küünte kollasus avaldub üleöö, tuleb tagasi mõelda oma eelmise päeva tegemistele. Näiteks jõuluajal muutuvad küüned kollaseks rohkest mandariinide koorimisest. Sama võib juhtuda massilisest porgandite koorimisest/tarbimisest. Ehk värvisite juukseid ning ei kandnud seejuures kaitsekindaid?


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…