KUIDAS STRESSIST KASU SAADA? Pane see enda heaks tööle!

Kes oleks võinud arvata, et muretsemine võib sulle hoopis kasulik olla! Jah, sa võid kogu stressiga kaasneva pinge hoopis enda heaks tööle panna.

#5 Prioriteedid paika!

Kui oleme enesega tõeliselt ummikusse jooksnud, soovime tegeleda kõikide probleemidega korraga ja kiiresti! Lase stressil enda jaoks fookus paika panna. Vali üks probleem ja tegele ainult sellega, kasutades ära kogu adrenaliinihulga, mis su kehas on. Lõpeta ära essee, mida oled juba pikalt edasi lükanud. Võta endale veidi aega ja tasu kõik maksud. Tegeledes vaid ühe probleemiga, suunad kogu oma energia sinna. Nii leiad kiiremini stressitekitajale ka lahenduse.

Kui tegu on stressiga, mis peegeldab su väärtushinnanguid, tuleta endale pidevalt meelde, et väljakutse erutab sind, sest viib eesmärkidele lähemale. Edasiminek saabub stressi kaudu. Kõik see, mille üle uhke oled, ei tule ilma vere, pisarate ja higita. Sa võitlesid stressiga ja said sellest jagu!

#6 Proovi kiiret lahendust!

Kui tunned, et oled emotsionaalselt nii raskes seisus, et ei suuda positiivsete mõtete abil sellest välja tulla, proovi kiiret lahendust. Hinga viis minutit sügavalt sisse (see lõõgastab ja veenab aju, et kõik on korras), tee pooletunnine jooks või jalutuskäik või kirjuta hoopis oma tunnetest vabas vormis päevikusse. Need tegevused aitavad ravida stressi palju paremini kui veini joomine või mõttetult Facebookis surfamine.

Mitmetest uuringutest selgub, et teiste inimeste aitamine ei näita sind mitte ainult heas valguses, vaid vähendab ka stressitaset ja viib mõtted muredest eemale. Kuid sea endale teiste abistamisega kindlad ajalised piirid, et sa ei põgeneks sellega enda probleemide eest.

#7 Jaga muret, kuid mitte liiga palju”

Meie loomulik instinkt on jagada oma muret teiste inimestega. Ja see ongi õige, kui tegu on õige inimesega. Depressioon ja pikaajaline muretsemine tuleneb tihti sellest, et oma muresid hoitakse vaid endale. Leia inimene, kellele saad oma hingevalu usaldada, kuid ära oota, et ta su hädadele lahenduse leiaks ning sinu pealt vastutuse ära võtaks. Sa vajad kedagi, kes sind kuulaks ja lohutaks, kuid samas erapooletuks jääks.

#8 Loo endale varu!

Endale tagavara loomine on tõhus moodus, tegemaks kindlaks, et stress, millega silmitsi seisad, on käsitletav ja aitab saavutustele lähemale jõuda. Võta endale tööprojekti tähtajaks natuke rohkem aega, kui ise arvad, et sul vaja läheb. Ära kuluta ära kogu palka ning jäta endale päevakavasse ka niisama olemise ja puhkamise aega.

#9 Ole aktiivne!

Pärast suurt pinget tekib kahtlemata ahvatlus minna voodisse ja jääda sinna igaveseks. Samas aitab sport stressiga tunduvalt kiiremini toime tulla. Pole vahet, kas tegu on jalutuskäigu, ujumise või metsasörgiga – see mitte ainult ei täida patareisid, vaid annab ka aega, mõistmaks, mida juba saavutanud oled. Lisaboonusena saad juurde energiat, mille abil stressiga võidelda.