Kui tihti peaksid sa tegelikult tualetis käima?

Tekst: Elle.com
Foto: Shutterstock

“Ma käin nii tihti tualetis. On see ikka normaalne?” või siis teised jälle muretsevad: “Ma pole täna üldse tualetis käinud. On see ikka OK?”

Normaalne on käia pissil kaheksa korda päevad ja ühe korra ka öö jooksul. Kui sa käid pissil vähe, siis tähendab see, et su keha on dehüdreeritud. Ja kui sinu uriin näeb välja veel väga kollane, siis tähendab see, et jood liiga vähe vett.

 

Aga kui halb on see, kui oma häda kinni hoiame?

Kui seda pidevalt teha, siis venib põis välja. Kui see on juhtunud, siis ei saa sinu aju enam aru, millal põis täis on.  Samuti võib tagajärjeks olla kuseteede põletik. See tekib, kui bakterid satuvad kuseteedesse. Kui põit regulaarselt ei tühjenda, siis satuvad bakterid sinna kiirelt. Lisaks võivad saada kahjustada ka neerud. Kui uriin satub tagasi neeru kanalitesse, võib see põhjustada põletikku.

 

Palju vett päevas jooma peaks?

Keskmiselt vajab inimene 28-35 milliliitrit vett iga kehakaalu kilogrammi kohta. Näiteks 60 kilogrammi kaaluv inimene vajab päevas umbes 2,4 liitrit vett.

 

Aga mis juhtub, kui juua liiga palju vett?

Kui tarbitud vedeliku kogus on liiga suur, siis vedelik koguneb organismis ja soola osakaal väheneb, mille tagajärjel võivad tekkida iiveldus, peavalu, krambid ja lõpuks ajuturse. Tavapärases olukorras seda ohtu siiski pole, sest neerud suudavad ööpäevas läbi töötada isegi kuni 15 liitrit vedelikku, kuigi see ei tähenda, et võib üleliia vedelikku tarbida.