LÄHED VARSTI LENNUREISILE? See koht lennukis on kõige ohtlikum!

Süvaveenide tromboos on tuntud ka nime “turistiklassi sündroom” all. Nagu nimigi ütleb on tihti selle haiguse põhjustajaks ebamugav ja pikk lennusõit. Hiljuti aga selgus, et tegelikult pole haiguse põhjustajaks mitte see, millises klassis lendad vaid see, kus asub lennukis sinu iste. Põhjus on nimelt selles, et tromboosi teke lennusõidul on seotud sellega, kui palju inimene reisi jooksul liigub.
Allikas: geniusbeauty.com
Foto: Shutterstock

Siit tulenevalt on kõige ohtlikum koht süvaveenide tromboosi tekkeks aknaalune, sest sellel kohal istuja liigub lennu jooksul kõige vähem. Isegi kui soovitakse end sirutada, tuleb mööduda kõrvalistujatest, kes on süvenenud oma tegemistesse ja võib olla isegi magavad. Ühesõnaga, see on väga tülikas ja kergem on sellest loobuda kui etteheitvaid pilke taluda.

Üldjuhul tekivad trombid alajäsemetes, kuid tänu vereringele võivad nad liikuda ka kopsudesse põhjustades kopsuarteri trombembooliat ja kopsuarteri oklusiooni. Sellisel juhul vajab inimene arstiabi tunni aja jooksul, vastasel juhul võib seisund lõppeda surmaga.