Kerli Kõiv: ilust, moest ja suurest maailmast

Kerli on imeline – nii seest kui ka väljast! Lihtsad asjadki on tema juures erilised ning hall argipäev jumekam ja roosam. Silmapaistvatest soengutest ekstravagantse maniküürini – uurisime välja, mis on tema iluuniversumi A, B ja C.
Intervjuu: Kristiina Virt / artikkel ilmus ajakirjas Iluguru sügis 2015
Fotod: Brian Ziff

Kerli, mida sinu jaoks sõna „ilu” tähendab ja kuidas seda defineeriksid?

Ilu on vist tegelikult matemaatiline. Sellepärast, et peame füüsiliselt ilusaks inimest, kellel on sümmeetriline nägu. Sama on muusikaga – see on vibratsioon ja see on matemaatiline. Kuidas on nii, et mingi vibratsioon puudutab kõiki inimesi? Laul, mis puudutab kõiki? Laul ei ole ju isegi päris asi! Kuidas saab olla nii, et mõni asi või inimene on nii ilus, et tema vibratsioon puudutab sind?

Aga mis puudutab sind?

Väliselt? Minu arust on sisemine ilu ikkagi tähtsam. Inimese hing loeb palju. Mõni inimene on nii avar, et see paistab välja. Temaga rääkides ei suuda kohati otsustadagi, mis tema puhul konkreetselt meeldib, ja tegelikult ei peakski otsustama või üleüldse välimuse põhjal hinnanguid andma.

Tundub, et sulle meeldib välimusega eksperimenteerida. Kas muutused tulevad väljast või seest?

Jah, minu jaoks on elus olemine puhas eneseväljendus. Võin üksinda metsas kasvõi nädal aega samade mustade dressipükstega ringi käia, kuid siis saabub päev, kui teen endale täismeigi ja panen ükssarve sarve pähe. Just lasin omale pikad küüned peale panna, sest tundsin, et pikaajalisem metsaperiood hakkab juba väsitama. Arvan, et kui oleksin ka ainukene inimene siinilmas, näeksin välja täpselt samasugune nagu nüüd. Ma ei hakkaks endast eales mingit karakterit kujundama selleks, et kellelegi muljet avaldada. Jah, mulle meeldib nii moe- kui ka ilumaailm, ent kasutan mõlemat vaid sisemise mina väljendamiseks.