KAUNIS GALERII: Tui Couture kollektsiooni ADO esmaesitlus

Reedel 07.10 Inspired By Autumn sündmustesari tõi ENZO restorani värvideküllase moeshow. Tui Couture kollektsioon "ADO" tõi esmakordselt publiku ette tõeliselt naiseliku kollektsiooni, disainier Liisi Tui-Teeväli rääkis inspireeriva loo "ADO" kollektsiooni sünnist.

Fotod: Kristiina Tiimus
Rõivakollektsioon “ADO” on inspireeritud eelkõige naisest kui muusast ja seda läbi kõrvaltvaataja / kunstniku silmade. Oma kollektsioonis olen ma püüdnud tabada kunstiloome protsessilist poeesiat, hetke mil naine molberti ees materialiseerub järkjärgult värviküllaseks maaliks.
Rõivastuse siluetis ja detailides olen kasutanud intensiivselt naiselikkust rõhutavaid elemente. Mängides sarnaste vormidega olen püüdnud tabada erinevaid naise tüüpe mille ühisnimetajaks on julgus jääda naiseks ja püüd ilule.
Kollektsiooni printide aluseks on võetud Ado Lille maalid aastatest 2008-2010 Lille värvikäsitlus on ainulaadne ja erakordselt koloriitne, see on tekkinud kihthaaval vahel nädalaid või kuid väldanud loomeprotsessi jooksul, Iga maali
taga on muusa ( modell) , luust ja lihast naine, keda kunstnik natuurist joonistab.
Naisakti on läbi sajandite varjamatult peetud imetlusobjektiks ja seda eriti meessoost publiku meeleheaks, oma kollektsiooniga soovin ma naiselikkusest inspireeritud peenmateeria algsele muusale (naisele) tagasi peegeldada ja luua kujundi eneseküllasest naisest, kes ei pea end vaid ihaldusobjektiks, vaid julgeb endana olemisest ehtsat rõõmu tunda.