Kuidas sobivat põsepuna valida ning seda õigesti peale kanda?

Kuidas sobivat tooni valida ning põsepuna õigesti peale kanda? Saa teada.

Millist värvi põsepuna valida?

Kuigi see võib tunduda tobe, siis tegelikult toimib hästi nipp, mida vanad filmistaarid kasutasid. Nimelt näpistasid nad end põsest, et näha millist tooni nende põsed seejärel muutuvad. See on tegelikult geniaalne trikk aitamaks valida õiget põsepunatooni, mis sobiks sinu nahatooniga.

Alati on kindla peale minek ka kas roosad või korallitooni värvid, kuna emb-kumb neist sobib enamik naistele. Selleks, et teada saada, kumb sobib sulle, on hea kasutada seda nii-öelda põse näpistamise trikki. Kuid loomulikult ei ole see ainus viis sobiva tooni leidmiseks. Näiteks kasutavad paljud naised ka seda nippi, et valivad põsepuna vastavalt oma huulte värvile.

Põsepunade kohta kehtib ka paar üldreeglit. Nimelt liialt intensiivse või sügava värvitooniga põsepunad ei sobi heleda nahaga naistele. Heleroosa põsepuna võib küll sobida 16aastasele tütarlapsele, kuid 60aastase daami jaoks on see kohatu. Tumedam roosa aga seevastu lisab väsinud näole soojust ning sobib hästi vanematele naistele. Põsepuna asemel sobib alati kasutada ka pruunikaid puudreid, mis loovad päevitunud jume efekti näole.

Samuti võiks oma põsepuna tooni hooajati muuta. Sügisel ja talvel tuleks kasutada sügavamaid ja intensiivsemaid värve ning kevadel ja suvel heledamaid toone.