#3 “Lühendage ekraani aktiivset olekut. Mõnikord on ekraan aktiivne ilma põhjuseta. Ehkki ekraan hämardub ja sulgub pärast seadistatud aega, võib see juhtuda alles 30 sekundi või minuti pärast. See aeg on küll üsnagi lühike, kuid võib akule kriitiliselt mõjuda. Seetõttu on soovitatav lühendada ekraani aktiivset olekut miinimumini ning seeläbi säästa akut,” soovitas Huawei esindaja.

 

#4 Vältige tarbetut tegevust. Mõnikord võib informatsiooni otsimine võtta liiga kaua aega, isegi kui vajalik teave või dokument on otse silme all. Seetõttu on soovitatav kasutada otsingumootoreid, selle asemel, et manuaalselt otsida kogu telefonist või erinevate veebilehtede kaudu vajalikku infot. “Väga tihti võib selline tegevus saada aku kestvusele saatuslikuks,” rõhutas Yanfrei.

 

#5 Kriitiline hetk – säästurežiim. Suurel osal telefonidest on integreeritud energiasäästurežiim. Kui see on aktiveeritud, deaktiveerib telefon enamiku energiat tarbivatest rakendustest ning ainult kõige olulisemad rakendused ehk kõne- ja sõnumiedastus jäävad tööle. Tootjad kinnitavad, et kui kriitilisel hetkel aktiveerida energiasäästurežiim, võib telefoniaku laetuna püsida ka terve päeva. Veelgi kardinaalsem on kasutada lennurežiimi, mis sulgeb absoluutselt kõik rakendused.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised