Kardetud ja armastatud – ilusüstid botuliiniga

Ühtpidi kauatuntud, teistpidi endiselt müüte ja kartust koguvad botuliinisüstid ei kao naiste huviradarilt ilmselt kunagi. Kas karta või riskida? Uurisime Faceline’i spetsialisti ning Põhja-Eesti regionaalhaigla neuroloogilt dr Siim Schneiderilt.
Tekst: Katrin Rasmann
Fotod: Shutterstock, erakogu

siimIga inimene tajub ja näeb ilu erinevalt. Ometi on selles midagi universaalset: terve, reibas ja särav nägu ning sõbralik ilme mõjuvad alati kaunilt. Seepärast on nooruslikuma välimuse säilitamise nimel pidevas arengus nii kosmeetikatööstus kui ka ilukirurgia ja -süstide valdkond.

 


Kui populaarsed või kardetud on botuliinisüstid?

Kuigi botuliini (nt Botox) puudutavat tajutakse endiselt üsna negatiivselt, näitab statistika, et nõudlus botuliinisüstide järele on kasvavas tendentsis. Järelikult peab miski selle protseduuri juures olema võitnud poolehoiu. Põhjusi on lausa mitu: professionaalse käega teostatud botuliinisüstid on ohutud, nende abil on võimalik saavutada loomulikke tulemusi ja säilitada olemasolevat ilu pikema aja jooksul. Pärast protseduuri on üldmulje nooruslikum ja tervem. Botoxist saab abi ka liigrasuse naha puhul.