KÄED KORDA! 6 toimivad nippi

Käed kuivavad ja küüned kihistuvad ning igapäevane kreemitamine ei paranda olukorda? Loe, mida saaksid oma käte heaks teha kodus ja millal peaksid pöörduma salongi.

Kasuta niisutavaid ja hooldavaid kätekreeme. Jälgi, et kreemi koostises leiduks nahka kaitsvaid vitamiine (A ja E). Päevaseks kasutamiseks sobivad kiiresti imenduvad, kergema teksuuriga kreemid, ööseks vali paksemaid ja rasvasemaid variante, mis sisaldavad looduslikke õlisid ja rahustavaid komponente. Kevadel ja suvel eelista päikesekaitsega kreeme.

Tarbi vett! Vesi moodustab umbes kaks kolmandikku meie kehamassist ja selle hulk kahaneb vanusega. Vee kogus organismis on pöördvõrdeline rasvkoe hulgaga, langedes suure rasvumise korral kriitiliste näitajateni. Vesi aitab meie organismil toitaineid paremini omastada ja muundada toitu energiaks. Vesi hoiab kehatemperatuuri stabiilsena, kaitstes elutähtsaid organeid, osaledes kehavormide säilitamises ning on seega äärmiselt oluline komponent ilusa naha saavutamiseks ja hoidmiseks.

Kätemassaaž ja -võimlemine. Sundasendis töötamine väsitab käsi, sest väheneb sõrmede liikuvus. Halva verevarustuse tõttu võivad käed muutuda külmaks ning tagajärjeks on lihasvalu. Igasugune sundasendis töötamine nõuab puhkepause, mille ajal saaks käsi lõdvestada. Spetsiaalsed harjutused ja massaaživõtted aitavad parandada vereringet ja muuta käte nahka elastsemaks. Käelabade ringitamine ja peopesast sõrmeotste suunas käte masseerimine võtavad sinult vaid paar minutit, kuid tagavad hea enesetunde pikemaks ajaks.