KAALUST ALLA?! 10 enamlevinud dieeti

Sinu ees on 10 populaarset dieeti, millest võid abi leida, kui ees on mõni tähtis üritus, või saavutada kaunis bikiinivorm enne päikesereisile suundumist.
Toimetas: Keit Laisaar
Foto: Shutterstock

ATKINSI DIEET

Atkinsi dieet on üks kuulsamaid dieete kogu maailmas. Oma olemuselt on see süsivesikutevaene, kuid valgu- ja rasvarikas toitumissüsteem. Lubatud toiduained on kala, liha, koor, juust, lehtsalatid ja muud aedviljad. Loobuda soovitatakse leivast, saiast, makaronitoodetest, enamikust juurviljadest, riisist, kartulist, koogikestest, küpsistest, suhkrust, piimast, kohvist, teest ja alkoholist.

DETOKSDIEET

Detoksdieedi peamine eesmärk on viia kehast välja kõikvõimalikud mürgid. Hommikut tuleks alustada organismi tööle paneva joogiga, eelistada värsket ja toorest toitu, söök peab olema täisväärtuslik ja looduslik. Lisaks peab tarbima piisavas koguses kiudaineid, jooma vähemalt kaks liitrit vett päevas, lisaks värskelt pressitud mahlu ja taimeteesid. Vältima peab kohvi, kakaod, šokolaadi ja magustatud jooke, keelatud on ka alkohol ja suhkur.

KAPSASUPIDIEET

Kapsasupidieet põhineb kapsasupi söömisel. Keelatud on leib-sai, alkohol, limonaadid, frititud toit ja kofeiin. Dieet kestab seitse päeva – kapsasuppi võib süüa nii palju, kui tahad. Kapsasupi valmistamiseks läheb tarvis kuus suurt sibulat, kaks rohelist paprikat, 1–2 purki konservtomatit, kolm porgandit, üks purk konservseeni või karp värskeid seeni, kimp sellerit, pool peakapsast, 2–3 puljongikuubikut, soovi korral maitseainetena pipart, peterselli, karrit, küüslauku vms.