NIPID, KUIDAS OMA JUUKSEID TALVEL HOOLDADA!

Külmaga aeglustub peanaha vereringe, juuksed ei saa toitu ning nõrgenevad - pööra nende hooldamisele talvel erilist tähelepanu!

Võimalusel ei tasu juukseid iga päev pesta, sest see nõrgestab nende kaitsevõimet ja teeb nad külmakahjustustele vastuvõtlikumaks.

Juukseid tuleb pesta aegsasti

Kindlasti ei ole talv aeg, kui võib märja peaga uksest välja joosta ja seda ka siis, kui istutakse ainult autosse. Üldse on kasulik hommikune juuste pesu teha ära eelmisel õhtul, et juuksed tänu endas sisalduvale niiskusele, saaksid võimalikult vähe külmakahjustusi.

Soojast toast katmata peaga külma kätte minnes juustes olev niiskus külmub ning lisaks tõmbuvad peanaha kapillaarid kokku, mistõttu juuksekarva sibul saab vähem toitaineid

Samuti ei ole talvel soovitav kasutada liiga niisutavaid viimistlustooteid, mis lisavad juustele lisa niiskust (wet look tooted näiteks).

Föön

Juuksekuivataja ehk föön on meie kiires elus asendamatu. Talvisel ajal võiks aga föönitamise lükata võimalikult kaugemale hetkest, kui peate kodust väljuma. Temperatuuride vaheldumine mõjub halvasti juuste tervisele ning hoidmisele.