Ilusa keha ja hea tervise nimel peaksid need 9 asja oma elust välja jätma!

Tekst: Helena Feofanov
Foto: Shutterstock
  1. Kale, spinat, avokaadod ja muud nn. supertoidud

Sa ei pea sööma mingeid supertoite selleks, et tervislik olla. Ükskõik kui palju meedia neist ei pasundaks, ei tähenda nende söömine seda, et nüüd oled tervislik. Ei ole vajalik süüa toiduaineid, mis sulle ei maitse, aga lubavad sinu kehaga imesid teha. Eriti tuleks välistada selliste “tervisepommide” ülesöömist. Kui sa arvad, et päevas mitme proteiinibatooni, puuviljade ja salatite söömine sinust superstaari teevad, siis eksid. Nad võivad muidugi kasulikud olla, kuid samamoodi töötab ka lihtne, tasakaalukas dieet. Proovi lihtsalt vaikselt enda toidukordi organiseerida ja balansseerida toiduaineid, mis sulle juba meeldivad.

  1. Perfektsionism

Eesmärkide püstitamine on fantastiline ja väga hea viis edasiliikumiseks. Tuleks aga meeles pidada ka seda, et kõik libastuvad vahetevahel ning mitte keegi ei ei ole perfektne. Patupäevad on lubatud, et oma keha ja vaimu õnnelikuna hoida. Samamoodi ära proovi teiste silmis perfektne välja näha, keskendu hoopis edasiliikumisele ja enda vaimsele heaolule.

  1. Kalorite-lugemine

Kalorite lugemine tekitab vaenuliku suhte sinu ja toidu vahel. Toit on sinu energia ja kütus, õpi teda armastama ning oma keha kuulama. Kui sinu keha tahab peale rasket päeva veidi rohkem energiat=kaloreid, siis las see olla nii! Ära stressa liiga palju ja hoia tasakaalu.

  1. Võta aega iseendale!

Stress tekitab kaalutõusu, nahaprobleeme, puhitusi, depressiooni jpm. Tervislik eluviis ei tähenda seda, et pead alati trenni jooksma või tervislikku toitu valmistama. Tuleb puhata ja endale rahu anda, nii jõuad rohkem!

  1. Kõik, mis sind tagasi hoiab…

Mõtle natukene selle peale, mis sind oma eesmärkide täitmisel takistab. On selleks siis õnnetu suhe, vastik töö või siis energiavampiirist korterikaaslane. Jäta hüvasti asjadega, mis sinu edasiliikumist kinni hoiavad!