ILUETIKETT: pärlid nahahoolduses

Kas ja miks peaksid luksuslikku pärliekstrakti ilutoodetes taga ajama? Selgusele aitab jõuda kosmeetik Sille Hurt.
Foto: Shutterstock

MIS ON PÄRLID?

Paljud arvavad, et pärlid kuuluvad vääriskivide kategooria alla, kuid tegelikkuses ei ole see nii. Pärl on tugev, limuste kotta sattunud võõrkehast tekkinud kaltsiumkarbonaadist moodustis, mille ümber tekib pärlmutterkiht. Seega tegemist on orgaanilise elu vormiga.

KUIDAS PÄRLE ILUTÖÖSTUSES KASUTATAKSE?

Vanasti usuti, et pärlikee kandmine pidurdab vananemise protsessi. Tollal ei kantud pärle ainuüksi selleks, et näidata oma aristokraatlikku staatust ja kõrgklassi kuulumist, vaid ka noorusliku välimuse säilitamiseks. Mitmete sajandite vältel kasutati pärlitolmu ka naha helendamiseks, et kanda näole pärlile loomulik sädelus.

Kaasaegsed uuringud on tõestanud, et pärliproteiini kasutamine kosmeetikatoodetes tõhustab vedeliku sidumist, ennetab naha kuivamist, normaliseerib pH-taset ja ennetab kortsukeste teket. Lisaks muudab see naha elastsemaks, kiirendab rakkude ainevahetust ja regenereerimisprotsesse, kirgastab naha värvust. Pärliekstrakti sisaldavad näopuhastustooted, kreemid, seerumid ja maskid tõstavad naha loomulikku omakaitsevõimet. Pärlites sisalduvad kaltsiumsoolad soodustavad epidermise uuenemist, mis ühtlustab näojumet ja aitab võidelda pigmendilaikudega.