ILU HEAKS: 5 magusat põhjust, miks peaksid mett kasutama

Me kõik teame, et meel on palju kasulikke omadusi. See on antibakteriaalne, antiseptiline ja põletikuvastase toimega. Lisaks mee söömisele on see kasulik ka nahale ja juustele. Näiteks roomlased kasutasid juba kaua aega tagasi mett haavade ravimiseks. Tänaseks päevaks on avastatud, et mesi suudab võidelda ligikaudu 60 erineva bakteriliigiga, osade seentega ja isegi viirustega. Vaata, kuidas võiksid sina kasutada mett oma välimuse heaks.
Tõlkis: Annika Randmann
Fotod: Shutterstock, tootjad

#1 Mesi aitab päikesepõletust leevendada

”Mesi sisaldab antioksüdante, on põletikuvastane ja antibakteriaalne. Selle tõttu mesi aitabki haavadel paremini paraneda nagu näiteks ka päikesepõletusi ravida,” ütleb New Yorki dermatoloog Dr. Whitney Bowe. Selleks, et mesi imenduks paremini sega seda lõhnavaba kehakreemiga.

 

#2 Mesi aitab vabaneda vistrikest

Kui Sa märkad, et Su näole on ilmunud kole vistrik, siis ära haara kohe hambapastat, vaid määri vistrikule peale hoopis mett – see on tõhusam. ”Mee antibakteriaalsed omadused aitavad vistrikel kaduda, kuid mesi säilitab nahal ka vajaliku niiskuse, seega ei muutu nahk ka kuivaks,” ütleb Dr. Bowe. Pane õhtul mett vistriku peale ja lase tal mõjuda terve öö – nii ärkad hommikul rahulikuma ja puhatama nahaga!

 

#3 Mesi tugevdab juukseid ja vähendab juuksekahjustusi

Mesi mõjub hästi nahale ja lisaks on ta suur sõber ka juustele. Alusta näiteks sellest, et kasuta Garnier’i Whole Blends Honey Treasures taastavat šampooni, mis sisaldab propolist ja seejärel kasuta Garnier’i Whole Blends Honey Treasures taastavat juuksemaski. Selleks, et saavutaksid soovitud tulemuse, pigista enne maski tegemist juustest välja liigne vesi ning hoia juustes 3 minutit.