GALERII: Tiina Talumees esitles suveromantilist moekollektsiooni

Eile õhtul viis Tiina Talumehe kõrgmoekollektsiooni “Gardenia” esitlus rändama õhkõrnadesse lillemuinasjuttudesse.
Fotod: Tiit Mõtus

Kultuurikatla Black Blox laval kõndisid esindusliku moepubliku ees otsekui romantilisest ajastust saabunud suvevalguse haldjad, seljas hapratest gardeeniaõitest inspireeritud pastelltoonides couture kleidid.

“Tänan kõiki, kes tegid eilse õhtu eriliseks ja uut kollektsiooni vaatama tulid. Ootame teid täna ja homme meile moestuudiosse külla, kus laval olnud kleite saab lähemalt vaadata ja selga proovida. Loodan väga, et igaüks leiab uuest kollektsioonist endale just selle õige kleidi algava suvehooaja üritusteks,” rääkis Tiina Talumees.

Värske kevadsuvine kollektsioon “Gardenia” koosneb valdavalt kaunilt voogavatest pastelltoonides suvekleitidest, mis teevad selle kandja niisama kordumatuks, kui seda on nõiduslikud gardeeniaõied. Iga käsitööna valminud kleit on kunstiteos, mis teeb selle kandjast suvealleede ning sametiselt mahedate suveõhtute kuninganna. Kaunite kleitide juurde on Tiina Talumehe moestuudios valminud sellest inspireeritud lillemotiividega laserlõikelised akrüülehted, mida ka laval näha saime.

Kollektsiooni värvigammas kohtame suvehelguse valget, pastelset sinist, lillat ja roosat, aga ka trendikat beeži, õrnkollast ja päikeseloojangu oranži. Materjalidest on kasutusel kõrgmoele omaselt ülikvaliteetsed kangad, näiteks õhuline täpitüll, õrn pits, hästi langev reljeefne viskoos, helklevad litterkangad ja jacquard. Näeme voogavat plisseeri, sellel hooajal eriti trendikaid volange, efektseid sametpaelu, kelmikaid litreid ja helklevaid pärleid. Vaid selle kollektsiooni tarbeks on loodud põneva detailina kleite ehtima laserlõikelised gardeeniaõied.