GALERII: Kristina Viirpalu VIIVI New Yorgi moenädalal

11. veebruaril esitles esimese eestlasena New York´i moenädalal oma uut kollekstiooni moekunstnik Kristina Viirpalu. Kristina Viirpalu KV Couture´ kollektsioon "VIIVI" jõudis paarisaja pealtvaataja ette Oxford Fashion Studio korraldatud ja hoolikalt valitud osalejatega show´l Studio 450 ruumides Manhattani kesklinnas.
Fotod:  MRK Photography – Mark Nestra ja Presley Ann Photography ning stuudiofotod kollektsioonist: Sandra Palm
Kristina Viirpalu uus kollektsioon “VIIVI” põhineb imelistel vanadel tikandi- ja kudumistehnikatel mida valdasid ajalooliselt tugevad ja iseseisvad naised Eesti mereäärsetes kalastuskülades.
Kollektsioon on inspireetitud külmadest põhjamaa talvedest ja sajanditepikkustest käsitöö traditsioonidest. Peened ja keerukad tikandimustrid, uhke tunnusmärk püsima jäämisest ja ilu armastusest ka rasketel aegadel, on saanud modernseks kõrgmoeks. üks disaineri lemmikuid on Eesti käsitöö kroonijuveel – traditsiooniline Haapsalu sall.
Nii peene tekstuuriga, et seda saab tõmmata läbi sõrmuse, on see inspireerinud looma peeneid, õrna vormiga pruutkleite ja käsitsi valmistatud õhtukleite ning bodisid.
VIIVI on enesekindel, seisab kindlalt tugevatel traditsioonidel ja on täis joie de vivre ´d [elurõõmu].