Huuleläikeid soovitan rangelt mitte kanda huultele, sest tuubis on bakteritel eriti hea vohada.

Samuti võib lettidel leida ka aegunud testreid, mis otseselt mingit haigust ei põhjusta, kuid rääsunud toode võib tekitada nahaärrituse.

Testerripsmetuši kasutamine mingit väga ohtlikku haigust ega viirust kaasa ei too. Erandiks on vaid juhtum, kui ripsmetušši kasutab inimene, kel on mädane silmapõletik. Sel juhul võivad bakterid kanduda järgmise kasutaja silmadesse ja tekitada põletiku. Kuid üldjuhul selline haige ei tohi kasutada ega ka kasuta valulikel silmadel silmameiki.

Parim ja usaldusväärseim võimalus on tooteid proovida kosmeetikakabinetis, koos professionaaliga, või ilupoodides, kus konsultant on pidevalt juures. Tema aitab teid toote testimisel ning kontrollib testertoote õiget kasutusviisi.

Proovides tooteid kaubanduskeskuses, eelistage testimist terve nahaga käeseljal või võtke endale kaasa väike spaatel, millega saate eemaldada huulepulgal pealmise, kasutatud kihi. Järgnev, puhas kiht kraapige teisele spaatlile ning sealt kandke toode edasi huulele. Jumestuskreeemide puhul piisab ka väikese pinna katmisest näol, et leida sobiv toon. Huuleläigete puhul soovitan rangelt neid mitte suul proovida, sest tuubis ja vutlaris on bakteritel eriti hea vohada, kui nad sinna juba kord sattunud on.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised