RIPSMETEHNIK RÄÄGIB SUU PUHTAKS: Kas Eesti ripsmetehnikud tõesti petavad oma kliente?

Pidevalt kuuleb jutte, kuidas piinatakse loomi selleks, et naised saaksid ilusad olla. Iga natukese aja tagant tuleb välja artikkel selle kohta, kuidas tegelikult ripsmetehnikud valetavad ja petavad.
Allikas: carmenpalmiste.wordpress.com
Foto: Shutterstock
Minu allikaks on siis järgmine artikkel , loodan et selle artikli lugejad loevad ka minu vastulauseid.
Suu puhtaks räägin mina isiklikult, kellel on kogemust 6 a ripsmepikenduste vallas,  üle 20 koolituse üksi ning kõikide salongi töötajatega kokku 57 koolitust, salongi omanik kus töötab 4 ripsmetehnikut peale minu, toodete edasi müüja, koolitaja jne. Tõesti loodan, et ripsmetehnikud ja kliendid usaldavad kogemustega inimesi (mitte ainult mina, vaid kõik ripsmetehnikud), mitte kogemusteta ja faktideta blogipidajat.
 white9
Alustame siis esimesest punktist..
 white9
MÜÜT: Naaritsaripsmed on kõigest nimetus, mis viitab ripsmete kvaliteedile, mitte loomsele päritolule.
 white9
Tegemist on nii ja naa väitega. Tõesti ”real mink” ripsmepikendused siiski eksisteerivad ning neid toodetakse. Kuid tehakse mitmet sorti sünteetilisi ripsmeid – naaritsa ja siidi ripsmed.  Mis on nende erinevus. Siidi ripsmed on väga läikivad, painduvad, pehmed – ühesõnaga väga ebaloomulikud. Naaritsa ripsmed on sünteetika eritöötlus sõna otseses mõttes odavale Hiina plastikule, et see tunduks loomulikum ja pehmem, mitte nii jäik kui töötlemata plastik,  pigem matt kui läikiv.
 white9
Kas see muudab kliendile midagi? EI. Paljud pelgavad sõna HIINA, ning sellest ei räägita. Paljud kliendid ütlevad ka ”ilmselt see tehnik kasutas mingit odavat Hiina kaupa”, kui nad pole tööga rahul. Kahjuks pean ma selle ilusa mulli ära lõhkuma ja ütlema selle otse välja. Enamus, umbes 80%, ripsmetest, mida müüakse poodides kas ripsmeribadena, ripsmetuttidena või ripsmepikendustena karpides, tulevad Hiina tehasest. Ülejäänud osa tuleb Koreast ja väga väike osa USA turult. Aga Eestisse ei jõua seda keegi osta, sest materjali hind tuleks ulmeliselt kallis. NB! Hiinlased teavad, mida nad teevad. Kui ripsmed on halva kvaliteediga, siis see ajab närvi tehniku, sest tal raskem tööd teha, aga klienti see ei mõjuta. Kõige hullem, mis juhtuda saab on see, et ripsmed vajuvad sirgeks. KÕIK.