Seega on püsivuse poolest oluliselt paremad tugev ja ekstra tugev liim. Ülitundlikkuse testimine on lihtne ja valutu – mõned ripsmekarvad pannakse silma välisnurka ja/või pannakse tilk liimi käe siseküljele, mida tuleb 24 h jooksul jälgida.

Kui pärast esmakordset paigaldamist u 24 h jooksul silmad sügelevad, lähevad punaseks või isegi paiste, võib tegu olla ülitundlikkusega. Samuti võib sarnaste sümptomite kaudu endast märku anda asjaolu, et ripsmepikendused on valesti paigaldatud. Sagedasemad vead on rohke liimi kasutamine, ripsmete kinnitamine liiga silmalau lähedale ja ühe ripsmepikenduse kinnitamine mitme oma ripsmekarva külge.

Ülitundlikkus võib tekkida ka hiljem, kui ripsmete paigaldamisest on möödunud mitu kuud. Põhjuseid on taas mitmeid, näiteks kevadise taimede õitsemisega seotud alleriline reaktsioon või põetud haigus, mis on organismi kaitsevõimet oluliselt nõrgendanud. Sellistel juhtudel tuleb ripsmepikendused tehniku juures eemaldada, et kogu protsess võimalikult hõlpsalt ning oma ripset säästvalt läbi viia. Ripsmepikendusi eemaldatakse spetsiaalse vahendiga, mida kantakse kunstripsme peale ja mis vabastab pikenduse oma ripset kahjustamata.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…