AUSTRAALIA REISIBLOGI: Kas peame tõesti puu alla magama jääma?

Oleme tänaseks maailma teisel kuklapoolel veetnud ligi kolm nädalat ja täpselt sama palju, kolm korda ka elukohta vahetanud. Järgnevalt tuleb juttu sellest, kuidas meil siiani läinud on ning kuidas leida Austraalias lühikeseks ajaks mõistliku hinnaga elamine.

Austraalia pinnale saabudes oli esimene kõige tähtsam küsimus see, kuhu pessa me oma kodinatega maabume ning kust oleks kõige mugavam hakata uut elu tasapisi ülesse ehitama. Alustasime elupaiga otsinguid juba Eestis. Surfasime populaarses Austraalia mootorsõidukite, majutuse, kodutarvete, töökohtade, elektroonika, spordivarustuse jne (ühesõnaga, laske fantaasial lennata) vahendusportaalis Gumtree‘s. Kuna Eestis olles veebileht korteriomanike telefoninumbreid ei näita, oli meie ainsaks valikuks kontakteerumine kirja teel.

1212

 

Paraku see väga suurt edu ei toonud – kirjutasime kümnele potentsiaalsele uuele rendiandjale ning saime vastuse täpselt… mitte üheltki. Õppetund nr 1: Gumtree on portaal, kus tasub inimestega suhelda läbi telefoni, kas siis sõnumeid vahetades või helistades. Nii on otsing hulga tulemuslikum.